Gökçehan AKOĞUZ

Gökçehan Akoguz

Uzman Klinik Psikolog, Aile Danışmanı, EMDR Terapisi Uygulayıcısı

Gökçehan Akoğuz, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

Yüksek Lisans eğitimine Adnan Menderes Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsüne bağlı olan Klinik Psikoloji Bölümünde devam etti.

“Aydın İli Lise Öğrencilerinde Asperger Bozukluğunun Yaygınlığı ve Asperger Bozukluğunda Zihin Kuramı” başlıklı tez çalışmasının onaylanmasıyla birlikte uzmanlığını aldı.

Lisans eğitimi süresince Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinde stajlarını tamamladı. Çeşitli projelerde asistanlık yaptı, Bilişsel-Davranışçı Terapi Workshopuna katıldı.

Yüksek Lisans eğitimi kapsamında, klinik ortamda kullanılan psikolojik testlerin uygulama ve yorumlama eğitimlerinin yanı sıra Grup Terapisi, Davranış Terapisi, Sorun Çözme Terapisi gibi psikoterapi eğitimleri ve süpervizyonlarını aldı.

Yetişkin psikiyatri polikliniği ve yataklı servisinde (anksiyete, psikoz ve psikoterapi birimleri) görev alarak; psikolojik, nöropsikolojik ve adli değerlendirmeler yaptı. Bireysel psikoterapi seansları ve grup terapisi oturumları yürüttü.

Kısmi zamanlı olarak, üniversite hastanesinin çocuk ve ergen ruh sağlığı kliniğinde çocuk ve ergenlerle çalıştı, gelişimsel değerlendirmeler yaptı.

Davranış Bilimleri Enstitüsü aracılığıyla Amerika ve Kanada Oyun Terapisi Enstitüsü tarafından onaylı ve tescilli oyun terapisti Evangeline Munns’tan “Çocuk Merkezli Oyun Terapisi” eğitimi aldı.

Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından verilen “EMDR (Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme – Eye Movement Desensitization and Reprocessing)” I. Düzey eğitimini tamamladı.

Tamer Ergin tarafından PASS Teorisi üzerine “Öğrenme Problemlerine Bilişsel Müdahale Programı” eğitimi aldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Aile Danışmanlığı” eğitimini tamamladı.

Davranış Bilimleri Enstitüsü aracılığıyla Amerika EMDR Enstitüsü EMDR Terapisti, Amerika Oyun Terapi Enstitüsü tarafından onaylı ve tescilli Oyun Terapisti ve Eğitmeni Reyhana Meer – Seedat’ın “Çocuk ve Ergenlerle Oyun Terapisi ve EMDR” workshopuna katıldı.

“Çocuklarla Çalışırken Yaratıcı Hikayelerin Kullanımı” eğitimini aldı. “Travma: Çocukların Sinir Sistemi, Oyunlar ve Beden” eğitimine katıldı. “Yas Danışmanlığı: Yöntem ve Teknikler” eğitimini aldı. Ayrıca çocuklarla sanat terapisi ve çocuk resimleri yorumlama eğitimlerini aldı.

Şu anda, çocuk ve ergenlerle çalışmalarına devam etmektedir.

Randevu Al Hemen Ara