fbpx

Gökçehan AKOĞUZ

Gökçehan Akoguz

Uzman Klinik Psikolog, Aile Danışmanı, EMDR Terapisi Uygulayıcısı

Gökçehan Akoğuz, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

Yüksek Lisans eğitimine Adnan Menderes Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsüne bağlı olan Klinik Psikoloji Bölümünde devam etti.

“Aydın İli Lise Öğrencilerinde Asperger Bozukluğunun Yaygınlığı ve Asperger Bozukluğunda Zihin Kuramı” başlıklı tez çalışmasının onaylanmasıyla birlikte uzmanlığını aldı.

Lisans eğitimi süresince Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinde stajlarını tamamladı. Çeşitli projelerde asistanlık yaptı, Bilişsel-Davranışçı Terapi Workshopuna katıldı.

Yüksek Lisans eğitimi kapsamında, klinik ortamda kullanılan psikolojik testlerin uygulama ve yorumlama eğitimlerinin yanı sıra Grup Terapisi, Davranış Terapisi, Sorun Çözme Terapisi gibi psikoterapi eğitimleri ve süpervizyonlarını tamamladı.

Yetişkin psikiyatri polikliniği ve yataklı servisinde (anksiyete, psikoz ve psikoterapi birimleri) görev alarak; psikolojik, nöropsikolojik ve adli değerlendirmeler yaptı. Bireysel psikoterapi seansları ve grup terapisi oturumları yürüttü.

Kısmi zamanlı olarak, üniversite hastanesinin çocuk ve ergen ruh sağlığı kliniğinde çocuk ve ergenlerle çalıştı, gelişimsel ve bilişsel değerlendirmeler yaptı.

Davranış Bilimleri Enstitüsü aracılığıyla Amerika ve Kanada Oyun Terapisi Enstitüsü tarafından onaylı ve tescilli oyun terapisti Evangeline Munns’tan “Çocuk Merkezli Oyun Terapisi” eğitimi aldı.

Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından verilen “EMDR (Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme – Eye Movement Desensitization and Reprocessing)” I. Düzey eğitimini tamamladı. Fide Danışmanlık tarafından verilen Çocuk ve Ergenler ile EMDR – I. Düzey Eğitimini aldı.

Davranış Bilimleri Enstitüsü aracılığıyla Dr. Reyhana Meer – Seedat’ın “Çocuk ve Ergenlerle Oyun Terapisi ve EMDR” workshopuna katıldı.

Tamer Ergin tarafından PASS Teorisi üzerine “Öğrenme Problemlerine Bilişsel Müdahale Programı” eğitimi aldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Aile Danışmanlığı” eğitimini tamamladı.

“Çocuklarla Çalışırken Yaratıcı Hikayelerin Kullanımı” eğitimini aldı. “Travma: Çocukların Sinir Sistemi, Oyunlar ve Beden” eğitimine katıldı. “Yas Danışmanlığı: Yöntem ve Teknikler” eğitimini aldı. Ayrıca çocuk ve gençlerle sanat terapisi ve çocuk resimleri yorumlama eğitimlerini aldı.

Psikolaj Danışmanlık bünyesinde çocuk ve ergenler alanlarında klinik çalışmalarını yürütmekte olup Psikolaj Danışmanlığın kurucusu Uzman Klinik Psikolog Pınar Şener YILDIRIM tarafından da süpervizyon almaya devam etmektedir.

KATILDIĞI EĞİTİMLER

 • Yönlendirilmemiş (Çocuk Merkezli) Oyun Terapisi – Klinik Psk. Dr. EvangelineMunns (Davranış Bilimleri Enstitüsü)
 • EMDR I. Düzey Eğitimi (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) – Emre Konuk & Asena Yurtsever. (Davranış Bilimleri Enstitüsü)
 • Çocuk ve Ergenlerle EMDR I. Düzey Eğitimi – Prof. Dr. Ümran Korkmazlar.
 • Çocuk ve Ergenlerle Oyun Terapisi ve EMDR – Dr. Reyhana Seedat. (Davranış Bilimleri Enstitüsü)
 • Çocuklarla ve Gençlerle Sanat Terapisi Uygulamaları –Dr. Klinik Psk. Olcay Güner & Klinik Psk. Nur Dinçer Genç (Arkabahçe Danışmanlık Merkezi)
 • Çocuk Resimlerini Yorumlama Eğitimi – (Brain Danışmanlık Merkezi)
 • Aile Danışmanlığı (MEB)
 • Bilişsel-Davranışçı Terapi Workshopu – (Koç Üniversitesi)
 • Öğrenme Problemlerine Bilişsel Müdahale Programı – Tamer Ergin (İstanbul Üniversitesi)
 • Çocuklarla Çalışırken Yaratıcı Hikâyelerin Kullanımı (Uzm. Psk. Seniha Naşit)
 • Travma: Çocukların Sinir Sistemi, Oyunlar ve Beden (Uzm. Psk. İrem Polat & Uzm. Psk. Danışman Sevde Barış Şahbudak)
 • Kayıp Yas Danışmanlığı: Yöntem ve Teknikler (Dr. Nevin Dölek)
 • Jung’un Analitik Psikolojisi Temel Kavramlar (Carlo P. Ruffino)
Randevu Al Hemen Ara
WhatsApp'tan bize yazın