Işık Dilayla ELGİN

Işık Dilayla ELGİN

Uzman Klinik Psikolog

Uzman Klinik Psikolog Işık Dilayla Elgin 2016 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi süresince psikolojinin farklı alanlarını keşfetmek adına; İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi, Sabancı Holding gibi çeşitli kurumlarda stajlar yapmıştır. Aynı zamanda, Koç Üniversitesi bünyesinde Bir Dilek Tut Derneği ile koordineli olarak çalışan KU Gönüllüleri ve Psikoloji Kulübü gibi birçok farklı sosyal aktivite kulüplerinde gönüllü olarak çalışmıştır.

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Prof. Dr. Yankı Yazgan’ın özel muayenehanesinde ve YDY Eğitim, Araştırma ve Danışmanlık Merkezinde 2016-2017 yıllarında gönüllü olarak çalışmıştır.

Yüksek lisansını, Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji programı çocuk ve ergen programında tamamlamıştır. Yüksek lisans tamamlama projesi, “Yaratıcı Sanat Terapilerinin Çocukluk ve Ergenlik Çağı Travmalarının Tedavisindeki Rolü”dür. Yüksek lisans eğitimi süresince, Yrd. Doç. Dr. Rukiye Hayran’ın özel muayenehanesinde asistan ve klinik psikolog olarak görev almıştır. Daha sonra, özel bir anaokulunda kurum psikoloğu ve Brainfit koçu olarak görev almıştır.

Şu an Psikolaj Psikolojik Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık Merkezi bünyesinde uzman klinik psikolog olarak görev almaktadır.  Eş zamanlı olarak, Marmara Üniversitesi pedagojik formasyon biriminde ve aile danışmanlığı programında eğitim almaktadır.

Nöropsikolojik ve psikoeğitsel değerlendirmeler yapmaktadır.

Çocuk ve ergenlerle çalışmalarında; Theraplay, Deneyimsel Oyun Terapisi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR, Kum Tepsisi Terapisi ve Sanat Terapisi uygulamaktadır.

Randevu Al Hemen Ara