fbpx

Mehmet Ali ÇİÇEK

Psikolog Mehmet Ali ÇİÇEK

Uzm. Klinik Psikolog, EMDR Terapisi Uygulayıcısı

Mehmet Ali ÇİÇEK, Mersin Çağ Üniversitesi İngilizce Psikoloji lisans bölümünü tamamlamıştır. İstanbul Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans Programını “Psikoloji Öğrencilerinde Psikolojik Yardım Alma Tutumunun Çeşitli Demografik Değişkenlere Göre İncelenmesi” konulu uzmanlık tezi ile tamamlamıştır.

Psikiyatrist Prof. Dr. Şükrü UĞUZ’dan 90 saatlik Bilişsel ve Davranışçı Terapileri eğitimini tamamlamıştır. Adana Şehir Hastanesi’nde Kısa Sürelerde Bilişsel Terapi Eğitim ve Uygulamalarına katılmıştır. AMATEM (Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi) ve ÇEMATEM (Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Araştırma Tedavi ve Eğitim Merkezi) servislerinde staj ve araştırma yapma imkânı bulmuştur.

Lisans dönemi süresince Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde çeşitli konsültasyonlara katılmış, yatılı servisteki hastaların fiziksel ve ruhsal gelişimlerinin takibini yapmış ve hastalarla bireysel görüşmeler gerçekleştirmiştir.

 

Mersin Alzheimer Derneği Yaşlı Yaşam Merkezi’nde 6 ay boyunca Alzheimer tanısı alan bireylerin ruhsal ve fiziksel gelişimlerini takip etmiş, hastaların prognozuna yönelik çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Yüksek Lisans eğitimi süresince Psk. Dr. Belma ZİREKOĞLU’ndan Bilişsel ve Davranışçı Terapi Uygulamaları ve Süpervizyonlarını tamamlamıştır. Prof. Dr. Doğan ŞAHİN’den Dinamik Psikoterapi Temelli Klinik Uygulama ve Süpervizyon Eğitimi almıştır.

Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimi kapsamında, klinik ortamda kullanılan psikolojik testlerin uygulama eğitimlerinin yanı sıra Prof. Dr. Arif Haldun SOYGÜR’den İleri Psikopatoloji ve Olgu Formülasyonları eğitimlerini tamamlamıştır.

Adana Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu’nda ailelere yönelik Sosyal İncelemelere katılıp, aile ve çocuklar ile çeşitli çalışmalar yapmıştır. Çocukların kuruma uyum sağlama süreçlerinde destek olmuştur.

Mersin Mercedes-Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş.’de şirketin personellerine yönelik bireysel görüşmeler ve ölçek uygulamaları gerçekleştirmiş olup insan kaynakları birimine yönelik sunumlar gerçekleştirmiştir. Şu anda da çeşitli firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

Mersin Aktif Yaşam Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gönüllü çalışmalara katılmış ve ihtiyacı olan bireylere danışmanlık hizmeti vermiştir.

EMDR Avrupa onaylı EMDR Eğitmeni Klinik Psikolog Asena Yurtsever tarafından düzenlenen EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) 1. Düzey eğitim sürecini tamamlayarak aktif olarak uygulamaktadır.

Psikolaj Danışmanlık bünyesinde ergen ve yetişkinler ile klinik çalışmalarını yürütmekte olup Uzm. Klinik Psikolog Pınar ŞENER YILDIRIM tarafından da süpervizyon almaya devam etmektedir.

 

Randevu Al Hemen Ara
WhatsApp'tan bize yazın