fbpx

Merve Usta ÇELİK

Merve Usta Çelik

Uzman Klinik Psikolog, Spor Psikoloğu, EMDR Terapisi Uygulayıcısı, Klinik Hipnoterapist

Uzman Klinik Psikolog Merve Usta Çelik, lisans öğrenimini Bahçeşehir Üniversitesi, Psikoloji (İngilizce) bölümünde tamamlamıştır. Eğitim süreci boyunca Davranış Bilimleri Enstitüsü, Dahiler Koleji, Oğuzkaan Koleji, Prof. Dr. Sedat Özkan Hümanite Psikiyatri Tıp Merkezi, Psikolaj Danışmanlık Merkezinde klinik stajlarını tamamlamıştır.

Yüksek lisans eğitimini İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında tamamlayarak ‘Cinsel Mitlerin Cinsel İşlev Bozukluklarına ve Yakın İlişkilere Etkisi’ bitirme projesiyle uzmanlığını almıştır.

2017 yılında Bilgelik Enstitüsü tarafından düzenlenen Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini almıştır. Aynı yıl Bahçeşehir Üniversitesi BAUSEM tarafından düzenlenen Spor Psikolojisi eğitimini almış olup, çeşitli basketbol ve futbol takımlarında stajlarını tamamlamıştır.

2018 yılında CİTEB tarafından düzenlenen Evlilik, Çift ve Cinsel Terapi eğitimini tamamlamıştır.
2020 yılında KPDD derneğinin düzenlediği Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve yine aynı yıl MOXO Türkiye’den Moxo Dikkat Testi eğitimi almıştır.
Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) ve Türk Psikologlar Derneği tarafından düzenlenen WISC-IV Çocuklar için Zekâ Testi eğitimini tamamlayarak uygulama yetkisini almıştır.

İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen CAS Testi (Cognitive Assesment System) eğitimini tamamlayarak aktif olarak uygulamaktadır.

İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde Tamer Ergin tarafından YBT-PASS Teorisi üzerine “Öğrenme Problemlerine Bilişsel Müdahale Programı” eğitimi aldı. Çocuklarla “Bilişsel Müdahale Programı” ile çalışmalarını sürdürmektedir.

EMDR Avrupa onaylı EMDR Eğitmeni Klinik Psikolog Asena Yurtsever tarafından düzenlenen Avrupa onaylı EMDR Eye Movement Desensitization and Reprocessing (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlemleme) eğitiminin I. ve II. Düzeyini tamamlayarak çalışmalarında ağırlıklı olarak EMDR ve BDT ekolünü kullanmaktadır.
Aynı zamanda Prof. Dr. Önder Kavakçı tarafından düzenlenen Gebelik ve EMDR eğitimini tamamlamıştır.

Sınavlara yönelik bir performans geliştirme programı olan PERGEL programını Dr. Olcay Güner’den alarak sınav öğrencileriyle çalışmalarını sürdürmektedir.

Wellness Institute akredite eğitmeni Reyhana Seedat’tan “Kalp Merkezli Hipnoterapi” eğitimi alarak ergen ve yetişkinlerle uygulamaya başladı.

Okan Üniversitesi Hastanesi ve çeşitli kurumlarda Uzman Klinik Psikolog olarak görev almıştır.
Psikolaj Danışmanlık bünyesinde çocuk, ergen ve yetişkin alanlarında klinik çalışmalarını yürütmektedir.

Psikolaj Danışmanlık bünyesinde çocuk, ergen ve yetişkin alanlarında klinik çalışmalarını yürütmekte olup Psikolaj Danışmanlığın kurucusu Uzman Klinik Psikolog Pınar Şener YILDIRIM tarafından da süpervizyon almaya devam etmektedir.
Randevu Al Hemen Ara
WhatsApp'tan bize yazın