Reyhana Seedat kimdir? Reyhana Seedat – İlişki Güçlendirme Workshop’u – 30 Eylül 2017

Reyhana Seedat – İlişki Güçlendirme Workshop’u – 30 Eylül 2017

30 Eylül – 1 Ekim tarihlerinde dünyaca ünlü aile terapisti Reyhana Seedat’ın katılımıyla Şişli Radisonn Otel’de, Vima Danışmanlık ile ortaklaşa olarak, “Çiftlere Yönelik Yakın Oluş Macerası; İlişki Güçlendirme Workshop’u” düzenlenmiştir. Etkinlikte katılımcıları; eşler, sevgililer, nişanlılar, partnerler, çocuk ve ebeveynler, kardeşler, arkadaşlar ve ruh sağlığı alanında çalışan uzmanlar oluşturmuştur.

Reyhana Seedat, klinik, aile ve evlilik terapisti olarak dünyanın pek çok yerinde hizmet vermektedir. Bunun yanında, ruh sağlığı alanında çalışan uzmanlara da süpervizyon hizmetinde bulunmaktadır. Reyhana Seedat 1999 depreminde Türkiye’ye gelmiş ve deprem mağdurlarıyla çalışmıştır. Aynı zamanda travma alanında etkin bir tedavi yöntemi olan EMDR terapisi için çalışmalarda bulunmuş ve bu konuda uzmanlar yetiştirmiştir. Reyhana Seedat günümüzde de Türkiye’de birçok alanda eğitim vermeye devam etmektedir.

İlişki Odaklı Çift Terapisinin ana hatlarında metaforlar yer almaktadır.“3 görünmez bağlayıcı”, Alan, Köprü ve Buluşma, terapinin önemli bölümlerinden birini oluşturmaktadır. Etkinlik süresince bireylerin partnerlerini anlayabilmesi ve onların düşünsel süreçlerini farkına vararak, iyileşme aşamalarına olan katkılarını arttırabilmesi hedeflenmiştir. Böylece partnerler birbirleriyle kurdukları duygusal yakınlığı; ilişkilerinde, fiziksel ve cinsel alanlarda etkili olarak kullanabilme becerisini elde edebilmektedir.  Eğitimin içeriğinde teorik bilgilerin yanı sıra uygulamalar da önemli bir yer tutmaktadır. İlişkisel Odaklı Çift Terapisi; çiftlerin aralarındaki bağı güçlendirmeleri ile beraber ilişkilerinde olgunluk aşamasına erişmelerini hedeflemektedir.

Katılımcılar düzenlenen etkinlikte, kendilerini ve ilişkilerini keşfetme yolunda önemli adımlar atmış ve bakış açılarını değiştirme konusunda yeni farkındalıklar kazanmıştır. Etkinlik boyunca katılımcılar 7 prensip ve 7 ritüel üzerinden, günlük sorunlarını değişimleri adına bir araç olarak kullanmak, ilişkilerindeki çatışmaları çözmek, isteklerini ifade etmek ve ilişkilerindeki aşkı geri getirmek adına önemli kazanımlar elde etmişlerdir.  Bunların yanında partnerler arası çatışmanın, ilişkinin gelişmesine yardımcı olan bir yapıtaşı olduğunu, ebeveyn ve çocuk arasındaki anlaşmazlıklarla neler yapılabileceğini, eşlerin “şefkatle” beraber nasıl gelişim gösterebileceği ve partnerlerin başlarda birbirlerine güzel gelen özelliklerinin daha sonrasında nasıl sinir bozucu hale geldiğini keşfetme yolunda önemli adımlar atmışlardır. Eğitimde katılımcıların kendi potansiyellerine ulaşmaları ve kendilerini bağlantıda hissetmeleri için çeşitli çalışmalar ve ritüellerin öğretilmesi amaçlanmıştır.

 

Etkinliğimizden kareler;

 

Randevu Al Hemen Ara