fbpx

Danışan Yorumları

“Kendime yaklaştığım, bildiklerimi daha kolay uygulamamı sağlayan bir atölye oldu. Grubun enerjisi bana çok iyi geldi. Benzer duyguları paylaştığım kişilerle bir arada olmak kendimi güvende hissettirdi. Meditasyonlar ve sanat çalışmaları ufkumu açtı, daha fazla olmasını isterim.”

Burcu POLAT ÇAM

“Gayet verimli ve kendimi bazı alanlarda sorguladığım bir çalışma oldu. Teorik konuşmaların örneklerle zenginleştirilmesi ve paylaşımlar güzeldi. Daha geliştirici yeni çalışmaları bekliyorum. Farkındalığım artmaya başladı. Sevgilerimle.”Nuray BİLGİÇ

“Bana beni hatırlatan bir atölye ? İpek Hanım ve Pınar Hanım’ın değerli bilgileri ve tecrübeleriyle aydınlandığım, grup arkadaşlarımın paylaşımlarıyla sadece ben değilmişim dediğim anlar. Teşekkür ederim. Buradan şu kelimeyle ayrılıyorum: “ÖNEMLİYİM””

Çiğdem AKIN

“Farkındalık kazandığım, tüm hafta aklıma an an gelen bilgiler ile kendimi daha bilinçli tutmaya çalıştığımı fark ettiğim bir süreç oldu.”

Gökçe KARGIN

“Beklentimden daha fazla memnuniyetle bitirdim atölyeyi ve çok zevkle geldim. Her hafta kendi adıma çok farkındalığımın arttığını, aydınlandığımı söyleyebilirim. Grup terapisine ön yargılıyken çok olumlu olduğunu gördüm ve sonraki atölyelere de katılmak isterim.”

Esra BULDU

“Atölye benim için faydalı geçti. Duygularımı fark etmemde ve daha sakin biri olmamda fayda sağladı. Bu tarz atölyelerin devam etmesini isterim; ilişkilerle, meditasyonla, kurban üçgeniyle alakalı olabilir. Teşekkürler.”

Sevcan BOZKIR

Çok güzel bir deneyimdi, farklı bir alan vardı burada kendimi daha iyi ve güçlü hissediyorum.

Ayperi KÜTÜK

Aile dizimi çalışması anlatılmaz, deneyimlemek lazım. Kendinizden ve yaşanmışlıklardan çok şey bulacağınız, düşündüren, duygulandıran bir çalışma. Nicelerine…

Nuray BİLGİÇ

Tekrar katılmak isteri, ev sahipliğiniz için de ayrıca teşekkür ederim.

A. Ç.

İnanılmaz bir tecrübe.

Emre ŞENCAN

Her anne için sihirli bir değnek gibi.Öncelikle kendimi sonrasında çocuğumu çok daha iyi anlayabilmek adına güzel bir eğitimdi. Terapilerde çocuğumun iç dünyasını görmek, onun ruhunu anlamak ve yansıttıklarını yorumlayabilmekse bir anne olarak mükemmel bir duygu. Her şey için çok teşekkürler.

B. S.

Çocuklarıma nasıl davranmam ya da duygularının normal olup, duygusunu yaşaması hakkında çok güzel bilgiler edindim. Teşekkürler.

B. N.

İleriye yönelik yaşantıma ışık tuttu ve daha sağlıklı bir ilişki sürebilmeme yardımcı oldu. Bu konuda eğitim veren danışmanlarınıza ve tüm Psikolaj ailesine çok teşekkür ederim. Eğitimlerinizin devamını bekliyoruz.

S. M.

Benim için anlamı sadece evlilik okulu olarak sınırlı olmayıp tüm iletişimimi gözden geçirmeme neden olan harika bir workshop’tu. Devamını büyük bir heyecanla bekliyorum.

Arzu A.

Terapi sürecinde çalıştığım her konunun aslında ne kadar hayatın içinde olduğunu bir kez daha anlamamı sağlayan bir program oldu. Bana katkısı tartışılmaz ve çok özeldi. Keyifle başka programları bekliyor olacağım.

M. K.

Sağlıklı ilişki kurmak adına ve öncelikle de kendi adınıza almanız gereken bir program.

Çok verimli ve kapsayıcı bir eğitimdi, aklımdaki soru işaretlerine cevaplar buldum bu eğitim sayesinde, bilmediğim birçok yeni bilgi öğrendim, vaka analizleri ile daha pratik hale geldi ve kafamda şekillendi, kitap önerilerini de dikkate alıp okumaya başlayacağım teşekkür ederim.

M. A.

Çok keyifli, faydalı ve farkındalık yaran bir eğitimdi. Eğitim veren hocalarımız konularına çok hakim ve aktarımları akıcıydı. Çocukları, ebeveynleri daha işlevsel ve etkileşimli bireyler haline dönüştürebilmek için izlenen aşamaları, yöntemleri öğrenmek benim için çok önemliydi. Düzenlenecek bu tarz eğitimlerin kişisel görüşüm açısından çocuklarla ve ailelerle çalışacak herkes için faydalı olacağını düşünüyorum. Katkılarınız için teşekkür ederim Psikolaj Ailesi… Sevgiler 🙂

H. Ç.

Pınar Hanımla tanıştıktan sonra; çocukluğumdan beri farkında olmadan taşıdığım bütün yüklerimden arındım, kendi ailemle iletişimim güçlendi, birbirimizi anlamaya başladık daha doğrusu dinlemeye başladık. Birçok terapi deneyimi yaşamama rağmen, gerçekten hayatimi değiştirmem için bana güç veren insan; Pınar Hanım. İyi ki tanımışım, umarım kendisi gibi birçok genç terapist yetiştirir ve daha çok insan bu bilgi birikiminden yararlanabilir.

Hayatım için dönüştürücü deneyimleri Pınar Hanımın eşliğinde yaşadım. Özümü yeniden buldum. En büyük travmalarımla yüzleştikçe, yaşamımın iplerini elime alıp, yolumu çizdim. Kendime koyduğum duvarları fark ettim ve onları kaldırma sorumluluğumu aldım. Bunun sonucunda da özümde olan müziğe ve yazmaya tekrar başladım. 55 şarkı besteledim ve sözlerini yazdım. Çocuk kitapları yazdım. Şimdi de ilk yetişkin kitabımı yazıyorum. Tedx konuşması yaptım, yaşadıklarımı herkesle paylaştım. İç huzurum ve yaşamaktan aldığım keyif çok iyi düzeyde.

Migren tedavisi sırasında algolog doktorum paralel tedavi önermesi ile başladım Çok kısa sürede dönüşüm aldığım için çok memnunum hatta sevmediğim sandığındaki çikolatayı kötü bir anı neden olduğunu için teşhisini koyup yeniden yememi sağlayan psikolog da aranan iletişim, Hipnoterapi, kum terapisi, EMDR teknikleri Hepsi mevcut olan harika biri kendisi Kesinlikle tavsiye ediyorum

Anksiyete ve panik atak sebebiyle başvurduğum psikoloğum Pınar Hanım hem alanında çok yetkin hem de karakteriyle güven verici biridir. Kullandığı terapötik yaklaşımlarla ilk seanstan bu yana hayata bakış açımı ve beklentilerimi değiştirmiştir. Derinlemesine çalıştığımız travmalar hayatımda kalıcı iyileşme sağlayacak şekilde yol almama yardımcı olmuştur. Sevecenliği ve duruşuyla da pozitif elektrik veren Pınar Hanım çok iyi bir psikologdur. Kendisiyle tanıştığım için çok memnunum.

Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu nadide terapistlerinden birisi olan Pınar Hanıma, iç dünyamıza ışık tuttuğu, hayatımıza farkındalık kattığı, geçmişin yüklerinden bizi kurtardığı için sonsuz teşekkürler… EMDR, HİPNOTERAPİ, AİLE ve ÇİFT TERAPİSİ’nde gidilecek ender isimlerden. Aynı zamanda çocuk, ergen, yetişkin, çift, aile ve kurumlarla da çalışıyor olması geniş bir yelpaze aralığında hizmet veriyor olması da ayrıca bir avantaj. İyi ki sizleri tanımışız. Pınar Hanımın sloganıyla sözlerimi bitirmek isterim: “Bir kelebek kanat çırpar, tüm dünya değişir.” Siz de dönüşüme ve değişime niyet etmişseniz yolunuz mutlaka Pınar Hanıma düşmeli…

Psikolojik danışmanlık alıyorum. Pınar Hanım alanında çok iyi bir psikolog. Tedavimde çok yardımcı oluyor. Yardım almak isteyen herkese tavsiye ederim

Pınar Hanıma’ a ulaşma sebebim, hayatımın belli bir döngüye sıkışmış olmasıydı ve benim bu döngünün içinde kendimi kaybettiğimi fark etmemdi. Pınar Hanım’ a referans ile ulaşmıştım. Terapi aldığım süreçte hayatım değişti. En başta ben değiştim. Çok çok memnunum. Pınar Hanım’la her şeyi konuşabiliyorum. Beni hiç yargılamıyor. Mesafeli durusunun ardında bir o kadar da benim iyiliğimi istediğini biliyorum. Elimde olsa Pınar Hanım’ ı tüm dünyaya tavsiye ederim. Hatta kime tavsiye ettiysem bana teşekkür etti.

Pınar Hanım’a, kendisinin bir başka danışanı olan yakın bir arkadaşımın önerisiyle ulaştım. Farklı farklı pek çok sebep vardı. Ancak öncelikli olarak artan öfke, durumlara olan tahammülsüzlük, performans kaygısı, yeme bozukluğu gibi birçok konu vardı. Burada uzun soluklu bir yolculukta olduğumuzu düşünüyorum. Bu tür durumlarda hayatta çok hızlı değişimler beklemiyorum. Ama süreçten çok mutlu ve huzurlu ayrıldığımı ve küçük küçük de olsa faydalarını fark etmeye başladığımı rahatlıkla söyleyebilirim. Pınar Hanım bence, işini gerçekten çok severek yapıyor. Sizi salt bir danışan terapist değil de, karşılıklı al ver ilişkisi içerisinde çok dengeli bir konuma oturtuyor. Ayrıca çok özenli ve hassas biri. Sosyal ve pratik zekasının çok iyi olduğunu düşünüyorum çünkü kişilerin hangi konularda hassas olabileceğini çok hızlı anlayıp o hassasiyetlere çok sabırlı yaklaşıyor ve ona göre davranıyor. Ayrıca bazı konuları anlatırken yüzünden ısrarla okumaya çalıştığım halde kesinlikle en korktuğum konularda bile yargılanmış hissettirmiyor. O yüzden de çok ferah ayrılıyorum terapide her ne yaparsak yapalım. Tabii ki de tavsiye ederim Pınar Hanım’ı herkese. Hem de şiddetle tavsiye ederim…

3 yıl önce Pınar Hanım’ın çalıştığı kliniğe kızımı oyun terapisi için götürmüştüm ve aile seanslarında Pınar Hanım ile tanışmıştık. Daha sonra bireyselleşmem ve annelik serüvenimde terapiye ihtiyaç duydum. Pınar Hanım’la yaptığımız aile görüşmelerinden onun tecrübesini ve olaylara yaklaşımını sevdiğim için bireysel terapilerimde onunla çalışmak istedim. Ayrıca aldığı eğitimler ve uyguladığı teknikler de onu seçmemi sağladı. EMDR ve kum terapisi yaptığı için, hızlı ilerleme ve daha iyi sonuç almamızı sağlıyor. Tüm desteği için kendisine buradan da çok teşekkür ederim.

Başlangıçta oğlum danışma hizmeti alıyordu. Aile terapisinde benim bazı bağlanma sorunlarım olduğu ortaya çıktı. Bu konuyu çözmek için ben de danışma hizmeti almaya başladım. Çok memnunum oldukça olumlu gelişmeler oldu. Terapi sürecimiz devam ediyor. Pınar Hanım işinde çok uzman ve kendini geliştirme sürecini hiç durdurmadan devam eden biri. Mesleki etik ve profesyonellik anlamında da çok güvenilir. Bu ikisi bir arada olunca güçlü bir güven bağı oluşuyor ve süreç çok hızlı başarıya ulaşıyor. Destek almak isteyen herkese tavsiye ederim ve hali hazırda ediyorum zaten.

Pınar Hanım’a ayaklarım geri gide gide başladım. Yaşadığım sıkıntıların kaderim olduğuna ve hayatımın hep bu şekilde devam edeceğine inanıyordum. Kapalı bir kutuydum. Pınar Hanım beni ilmek ilmek işledi, adım adım güvenimi kazandı. Katman katman beni açtı ve bu çabanın meyvelerini artık toplamaya başladım. Bambaşka bir insan oldum. Sadece bana değil aileme de dokundu. Kendine güvenen, ayakları yere basan, kendini çok iyi ifade eden, yaşadıklarıyla barışmış kendine değer veren bir insan oldum sayesinde. Hala da hayatıma dokunmaya devam ediyor. Kendim adına, ailem adına ne kadar teşekkür etsem azdır.

Pınar Hanım’dan çok memnunum, kısa sürede hızlı çözüm buluyor. Yakınlarıma da tavsiye ettim. Etkili yöntemler kullanıyor. Görüşmeye başlamadan önceki sorunlarımın hepsi çözüldü.

Sevgili Pınar Hanım;En büyük dileğim olan güven temelli ebeveyn ilişkisinin en önemli adımlarını sizinle attım. Uzun zamandır dillendirip de yazıya dökmediklerim birdenbire parmaklarımın ucundan aktı gitti. Psikolaj ailesi ile yaklaşık 2 sene önce çıktığımız bu yola gözlerim dolarak bakıyorum. Psikologların sihirli değnekleri yoktur belki ama mucizevi öğretileri vardır bence.Oyun terapisinin çocuğun kişisel gelişimine sağladığı katkıları deneyimlemiş birisi olarak yaptığınız işin mucizeden çok daha büyük olduğunu söylemeliyim.Bu tecrübeden sonra bize sunduğunuz filial terapi eğitimi ise mucizenin elinden tutmak gibiydi adeta. Çıktığım en keyifli ve en öğretici serüvendi. Özel oyun zamanlarında çocuğumla geçirdiğim 30 dakikalık sürecin sadece o süreden ibaret olmadığını aslında bir yaşam biçimi olduğunu görmem uzun sürmedi.Filial terapi önce kendi iç dünyama dönmem ve orada bir şeyleri değiştirmem gerektiğini görmem için bana ışık tuttu. Kendimde olmayan bir şeyi çocuğuma veremezdim. Değişim önce benimle başlamalıydı. Bu kolay bir şey değil elbette ve itiraf etmeliyim çok zorlandığım zamanlar da oluyor. Ama artık hata yapmak beni korkutmuyor çünkü ne yaptığım değil, yaptıktan sonra ne yaptığım önemli.Her zaman telafi edebilirim, bunu çok iyi biliyorum. Mükemmel olmayan bir dünyada ben de mükemmel olmak zorunda değilim. Yeterince iyi anne olarak da onu her şeye hazırlayabileceğimi biliyorum.Sayenizde beynimle kazıdığım sadece kazımakla kalmadığım hayatıma adapte ettiğim çok cümle ve davranış var. Bunlar sadece bazıları.

Herşey için sonsuz teşekkürler…

Geçmiş, şimdi ve gelecek için…

İ.S., 33, İş İnsanı

Neredeyse mutlu olduğum her an tüm hayatım boyunca o kalp acısını hissettim. Size tam olarak bu acıyı anlatamam ama kalbimden tüm vücuduma yayılan pis bir sıvı olduğunu ve bütün vücudumun (duygularım da dahil) bu pis sıvı ile kaplandığını düşünün. Ardından da engel olamadığım, irrasyonel olduğunu az çok fark ettiğim ama etkilerinden kaçamadığım deli fikirler. En kötüsü ise “mutluysam kesin olumsuz bir şey olmalı; acaba kaygılanmam gereken ne vardı ve ben unuttum” diye hayatım boyunca her güzel anımı, tarif etmeye çalıştığım bu acı ile eşleştirmiş olmam. Sevdiklerimi eve davet ederim acaba yolda kaza geçirirler mi benim davetim yüzümden? diye başlarım kaygılanmaya; çocuğumu okula bırakırım sonra bir anda acaba merdivenden yuvarlanır mı? diye en kötü hikayeyi yazmaya başlarım; eşim ve kızımı parka yollarım sonra acaba başlarına bir şey gelir mi? diye onlar gelene kadar bin bir deli fikirle boğuşurum. İşim ile ilgili iyi bir iş çıkarırım ama kesin yanlış yaptım diyerek asla yaptığım iş sonrası mutlu olamam. Sürekli yolunda gitmeyen bir şeyler var hissi ile, sürekli kötü bir şeyler olacak ve ben nasıl bu olumsuzlukları kontrol edebilirim diye 7-24 çalışan bir beyin. Hayatı olduğundan yorucu ve çekilmez hale getiren, sevdiklerini yoran, ilişkileri yıpratan bir şey. Bu sene tüm bunların üstüne yaşadığım kayıplar artık her şeye karanlık bir tülün ardından daha da sık bakmama sebep oldu.2019 eylül ayı itibari ile de hayatımda bir şeyler değişmeye başladı. Çünkü bir karar verdim ve terapilere başladım. Daha ilk seansın bende kalan özeti “hayat güçlendiğimiz yerden vurur”. Ben güçleniyorum ve hayat inanılmaz şekilde kontrolden çıkıyor. Yeni kayıplar yaşadım; yan apartmanımızda yangın çıktı, deprem oldu vs. En büyük kaygı sebebim kontrolü kaybetmek, çaresiz hissetmek ve yaşadıklarım. Şu dönemde tüm dünyada yaşanan pandemi sürecinde kendim bile kendime inanamıyorumJOnline seanslar ile terapi sürecime devam ediyorum. En büyük motivasyonum çocuğuma daha iyi bir anne olmak, kendi olumsuzluklarımı ona aktarmak istememek. 1 yıl önceki ben olsaydım şu anda “kendini gerçekleştiren kehanet” tezi ile bir sürü hastalık yaşar ve büyük ihtimalle hastanede yatıyor olurdum. Ama ben süreci oldukça rasyonel karşılıyorum, üzerine düşünüyorum. Ve tabi ki kaygılanıyorum, ama kaygım herkes kadar, daha sıradan. Daha uzun bir yolum var terapi sürecinde ama bir süredir tüm vücuduma yayılan sıvıyı hissetmez oldum. Bunun ne demek olduğunu kelimelerle anlatmam mümkün değil. Yeniden doğmak gibi desem belki benim için nasıl bir duygu olduğuna dair fikriniz olabilir.Bu süreçte Psikolaj ailesinin bir ferdi oldum. Tüm ekip oldukça güler yüzlü, yardımsever ve halden anlıyor, kendini ait hissediyorsun ve seansa bir adım önde başlıyorsun. Onlara teşekkür ederim. Tabi ki Psikolaj’ın lideri Pınar Şener Yıldırım ve terapistim Nurcihan Alpaydın’a çok teşekkür ederim. Bana bu zorlu yolculuğumda kılavuz oldukları için…. E tabi bir de en yanı başımdakine, bana hep destek olduğu ve inandığı için.

35, Kadın, Akademisyen

Hamile kalma sürecim sanirim çoğu kadından farklı başladı çünkü açık söylemek gerekirse eşimin cok istemesine rağmen ben bu fikirden bir o kadar uzaktım.Ergenlikten itibaren yıllarca hep aynı rüyayi gören (istemeden hamile kalıp kürtaj için gittiğimde, doktorun çok geç kalmışsın artık bebeği alamayız doğurman gerekiyor cevabıyla dehşet içinde uyandığım) biri olarak hamilelik, ben istemeden vücudumun içinde büyüyüp tüm hayatımı ele geçiren bir şeydi bana göre.. Terapim ilerlerken aslında bunun anneannemin başına gelen gerçek bir olay olduğunu, benzer sekilde annemin de bana “kazara” hamile kaldığını öğrendim. Zaman içinde, Pınar hanım’ın özverili desteğiyle bu hislerin/düşüncelerin bana ait olmadığını kavramıştım, artık rüyalarımda hamile kaldığımı hatta çocuk doğurduğumu bile görüyordum ki bu 2-3 yıl önce bunun düşüncesi bile imkansızdı.Evet nihayet hazırdım ve hemen hamile kalacağımı düşünüyordum. Ailemdeki kadınlar istemeden bile hamile kalıyorsa, olmaması için hiç bir sebep yoktu bana göre. Ne var ki düşündüğüm gibi olmadı. Benim 35, eşimin 40 yaşında olması bu sefer beni terazinin karşı ucuna atmıştı, hazır olduğum halde niye olmuyordu, daha ne kadar bekleyecektik?Bu noktada yine Pınar hanım’ım desteğini hiç yadsıyamam, ona göre hala çalışılması gereken konular vardı. Sürece güvenip terapiye devam ettiğimde aklımın ucundan bile geçmeyecek diğer travmaları çıkarttığımız ay hamile kaldım.Kendi deneyimlerimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim ki bilinçaltımız ve bedenimiz zihnimizden çok daha fazlasını biliyor ve bu noktada terapinin yeri doldurulamaz.

Online Danışmanlık

“Hayat iki şekilde yaşanır: Ya hiç mucize yokmuş gibi ya da her şey birer mucizeymiş gibi…” Albert EinsteinÖzellikle bu sözü paylaşarak kendimi ifade etmek istememin nedeni, bunu bir bilim insanının söylemiş olması…Çünkü mucize kelimesi özellikle zor zamanlarımızda bize gerçeklikten çok uzak gelebiliyor…Tüm varoluş muazzam bir aklın ürünü, bir mucize ve Her birimiz bu varoluşun kıymetli parçalarıyız. Ve hepimiz bu yasamı sahip olduğumuz potansiyelin maksimum seviyesiyle deneyimleme niyetindeyiz…Çoğu zaman kısıtlı zihnimizle göremediğimiz her şey aslında çok çok anlamlı ve her şey birbiriyle bağlantılı…Kişisel yolculuğumda ise, her şeyin aslında benimle başladığını ve ben değişirsem değişeceğini anlama noktasına gelmem, sonrasında da kendimi iyileştirme çabalarım çok uzun zaman aldı…Çok şükür ki “Doğru zaman geldiğinde” Pınar hanım ile tanıştım…

Mesleğine olan saygı ve sevgisi ile bu yolculukta, yaşamı bambaşka gözlerle görmeme ve ilerleyebilmeme büyük yardımı olduğu için çok minnettarım…

Hayatı her günümde, her şeyiyle, bir mucize gibi görebilmek ve yaşayabilmenin verdiği iç huzuru paha biçilemez bir duyguymuş…

Daha çok bireyin bunu deneyimleyebilmesini diliyorum…

35 yaş, kadın, mimar

İlişkinizin hangi aşamasında olursanız olun, kesinlikle bu eğitim size çok şey katacak. Tabi ki büyümek, huzura ermek ve mutlu çocuklar yetiştirmek istiyorsanız. Çocukluk yaralarınıza şifa verecek kişi tam olarak yanınızda duruyor. Dürüstlük ve farkındalıkla bu eğitim size bambaşka dünyalar açacak.

Zümrüt G., 31, Öğrenci

ECCT ilişki odaklı çift terapisi çok kuvvetli ve etkisi yüksek bir yöntem. Kendi sürecimde bunu deneyimleyerek gördüm. Kesinlikle danışanlar için alınmasa bile kendi süreciniz için olması gereken ve alınması gereken terapidir.

Merve S., Psikolog

ECCT çalışmasını Türkiye’ye getirmek çok büyük bir adım. Çok güçlü bir çift terapisi yöntemi. Çok etkileyici, çok öğretici. Bu eğitime eşimle birlikte katıldım. Evliliğim için tıkanan yolların açıldığını hissettim. Terapi yöntemini öğrenmenin de benim için de çok değerli olduğunu fark ediyorum. Terapilerim için çok ışık tutacağına inanıyorum.

Muhammet G.

Kendi dünyandan partnerinin dünyasına giden , muhteşem bir yolculuğun büyüleyici bir yolu.

Burçin A.

ECCT çiftlerle çalışma konusundaki korkuları, endişeleri yok eden güçlü bir çalışma yöntemi. Ümit verici… Umarım çiftler için evlilikleri kurtarma noktasında güvenli bir liman olunur.

Ayşe T.

ECCT önce kendim için ardından eşim ve ailem için büyümeye adım attıran bir başlangıç oldu. ECCT sayesinde farkındalığım arttı ve artık daha cesaretliyim. Sadece terapist olarak heybeme yeni bir eğitim eklemedim aynı zamanda neyi yapıp yapmayacağımı da gör müş ve öğrenmiş oldum.

Hatice Ç., 27, Psikolog

Bu eğitim ile ilişkide yaşanan sorunların çözülebilir olduğunu ve birçok ilişkinin kurtarılabilir olduğunu gördüm. İlişkideki sorunların çoğunun çocukluk yaralanmalarından kaynaklı olduğunu ve bu yaralar iyileştirildiğinde ilişkinin de iyileştirilebilir olduğunu gördüm ve çiftler birbirinin iyileştiricisi. İlişkilerde doğup, ilişkilerde yaralanıp, ilişkilerde iyileşiyoruz.

Nurhan Ü.

Hayatımdaki tüm ilişkilerimi terapist ve kadın olarak filtreden geçirip bambaşka bir çerçeve açan gizemli ve kutsal bir yolculuk.

ECCT insanın tüm ilişkilerinde bir dönüm noktasına vesile olabilir. Sadece ilişkinin gücüne güvenmek gerekiyor. İlişkinin inanılmaz enerjisel gücü, şifaya vesiledir. Büyümek, şifalanmak, farkına varmak ve şifalandırmak için inanılmaz bir fırsat. Maddi ve manevi yapacağınız her türlü yatırımınız size fazlasıyla geri dönecektir. Sadece inanın.

Hakan M.

İlişki hayatımızın her evresinde var olan bir şey. İlişkilerle yaşıyor ve besleniyoruz. İlişki odaklı çift terapisinde öğrendiğim bilgileri ilişkilerime entegre etmeye başladıkça aldığım yaraları yavaş yavaş eşimle, arkadaşlarımla, ailemle onarmaya başlamak çok güzel ve mutluluk verici.

Serap Ş., Uzman Psikolog

ECCT eğitiminden önce İMAGO çift terapisi uygulamaya devam ediyordum. İlişkinin iyileştirici, büyüten yönünü hayranlıkla takip ediyordum. ECCT ile ilişkinin, eşlerimizle birbirimizin büyüme yolculuğumuzun önemini çok daha derinden anlamış oldum. İMAGO terapi çok güçlü bir yol iken ECCT çok daha derin, ileri bir vizyon sunuyor.

Ramazan U., 36, Klinik Psikolog, Aile-Çift Terapisti

ECCT’ye göre ilişkisel alan çok önemlidir. Çiftler arasında olan biten her şey bu alanda kaydolur, hayat bu alanda yaşanır, çocuklarımız bu alanda büyürler. Bu model, çiftlere ilişkisel alanı arındırmayı ve temiz tutmayı öğretir. Eğer aradaki bu ilişkisel alan güvenli hale gelirse; eşler birbirinin çocukluk yaralarını iyileştirme, birbirlerine şifacı olma imkanını yakalarlar.

Cihan U.

#hayatevesığar;Gecenin en karanlık anında doğar güneş ve tam da ümidini kesmişken, yüzüne Gülümser umutla beklediğin; her ne ise …tüm dünya olarak, zor bir sınav veriyoruz; belki adı; Corona Virüsü ne karşı mücadele; ama aslında insan olan tarafımıza; korkumuza, kaygımıza, endişemize gönderilmiş bir davetiye değil mi? Hepimiz aldık ve kabul ettik… şimdi şok anından sonrası mücadele içerisindeyiz;asıl paylaşmak istediğim; tıpkı bende sizin gibi sakinde ve tevekkül de kalma gayretinde iken; kronik bir akciğer hastası olarak; geçtiğimiz Cumartesi gecesi; kronik hastaların sokağa çıkmasının yasaklanması ile; bedenime ve ruhuma ağır gelen bir korku yaşadım; oldukça ağırdı; duyguma odaklandığımda farkettiğim korkunun adı; ölüm dü! Ölmek istemiyordum; boğularak ölmek istemiyordum; yaşamak hayatta kalmak istiyordum; ve durum çok ciddi olmalıydı ki sokağa çıkmam yasaklanmıştı ! Baş etmekte güçlük çektiğim bu duygu; var oluşumun temeline dayanıyordu; yaşamak, hayatta kalmak … acil birşeyler yapmam gerekiyordu; bastırabilirdim, inançlarımla dua etmeye, dikkat etmeye, bana gelen hissi yok saymaya devam edebilirdim, bu işe yaramayacak, inkar sadece korkumu güçlendirecekti … çalışmayı seçtim; sevgili uzman klinik psikolog @pnrsener Pınar hanımla online EMDR ile derin bir travmayı çalıştık; işe yaradı mı sorusunun cevabı; korkumla barıştım, kaynağına indim, bana verdiği hediyeyi kabul ettim; baş edebileceğime dair inancımı büyüttüm; gizlendiğim yerden çıktım … risk hala var ama ben psikolojik olarak daha güçlüyüm, tedbir tevekkül, her yeni doğan gün için şükür içindeyimözetle; bu günler geçecek Allah ın izniyle;- hislerinizi, hissettiklerinizi yok saymayın, – stresinizi biriktirmeyin; yazın, çizin, aktif bir dinleyici ile paylaşın – her zaman bir çözüm vardır; konusunda uzman insanlardan destek almak çok kıymetli; bunu kendinize hediye edin – pozitif te kalın – dua edin tüm evren için – Şükredin – içinize bakın, kendinizle kalmaya özen gösterin.Yaşamın her AN’ı bize verilen bir hediye; kıymetini bilerek yaşamak dileğiyle…

Güzel enerjimiz ve dualarımız onarsın bizi, birbirimizi, tüm kainatı şifalasın inşallah ve büyüklerimiz başımızın tacı onlar; Allah onlara sağlık nice uzun ömürler versin inşallah

#evindekal; sağlıkla kal

Online Danışmanlık

Online terapi, ilk başta düşündüğümden çok daha etkili oldu benim için. Pınar hanım’ın eşsiz deneyimi ve özverisi sayesinde İsviçre’de yaşamama rağmen, her defasinda sanki Psikolaj’da onunla yüzyüze konuşuyormuş gibi kendimi tazelenmiş hissediyorum. Kaygı dolu günler geçirdğimiz bu dönemde, bırakın Türkiye’ye gelmeyi evden bile çıkamadığımız bu süreçte Pınar hanım’ın sadece bir çağrı uzağımda olduğunu bilmek bana güven veriyor.

Online Yurtdışı Danışmanlık

Merhabalar,Yaşadığım deneyimlerimi  paylaşma amacım “Yalnız Değilsiniz” demek için.Yıl 2005 Nisan ayı idi ve ne yaşadığımı anlayamadığım bir durum içerisindeydim.”Allahım” dedim “ben, ben değilim ve galiba aklımı yitiriyorum” hemen psikiyatristler, psikologlar, ilaçlar…. derken kendimi sakinleşmiş ve 2 yıllık terapilerin ardından daha dingin bir hayatım olduğunu düşündüğüm bir süreç içerisinde buldum (ben öyle zannettim  ).Derken ara ara değişik tedirginlikler, huzursuzluklar ve özellikle yurtiçi-yurtdışı seyahatlerde ataklarımın sıklaşması ve Nisan 2016 yılında çok yoğun bir “Anksiyete bozukluğu” ile karşı karşıya kalmam, bana gösterdiki her gördüğümüz terapi doğru bir yöntem değildir! Anladım ki bu zaman içerisinde gerçek bir tedavi görmemişim ve zihnimde beni rahatsız eden olayları temizleyememişim ve tekrar daha şiddetlisini yaşamaya başlamışım.Bugün binlerce Şükür ediyorum ki Pisikolaj ile yollarım kesişmiş ve bu güzel insanları ve ortamı deneyimleme şansım olmuş!!!Hiç geçmeyecek bir tedirginlik, “Allahım neden ben?” dediğim sayısız günler, “bu hiç bitmeyecek herkes beni kandırıyor”, “bunun sonu nereye varacak”, “akli dengemi kaybedecek miyim”….. gibi daha pek çok sorularım şu anda yerini “ iyiki bu durum başıma gelmiş ve Sağlıklı bir birey olma yolunda adımlar atabiliyorum” a bıraktı.Evet size de şu an çok şaşırtıcı geliyor dimi? İlk atak anlarımda biri bana bunları söylese kesinlikle inanmazdım.Ama çok samimiyetle söylüyorum, doğru!Haftada 1 düzenli terapilerim sayesinde 6 aylık bir süreç içinde bunları diyebilmek çok mutluluk verici. EMDR tekniğini ilk duyduğumda bana ne gibi faydası olabilir ki diye düşünmüştüm. Açıkçası çok sıcak gelmemişti ancak şimdi görüyorumki ; farkındalığımı arttırdı, kendime olan sevgimi, güvenimi, değerimi tekrar kazanmama yardımcı oldu, çok yakınlarıma-sevdiklerime sağlıklı sınırlar koymayı öğretti.Hiç tahmin etmediğim anılarıma ulaştım ve çalıştığım bu anıları anında pozitif olarak etkilerini görmeye başladım. Şimdi çok sabırsızım, istiyorum ki her anı’mı EMDR yöntemi ile çalışmak ve hepsini bir düzene koymak ve Sağlıklı bir birey olmak.Söyleyebileceğim son sözler, doğru yöntemleri tercih etmeniz, bu rahatsızlığın hiç bitmeyecekmiş hissine aldanmamanız, kendinizi sevmeniz ve değerli olduğunuzu hiçbir zaman unutmamanız.
“Umudumu tam olarak kaybettiğimi hissettiğim anda ilaç gibi geldi. Yeniden umudum yeşermeye başladı. Galiba her şey güzel olacak.”
“ Çok güzel bir workshoptu fakat bence kesinlikle katılımcılar eşleri/sevgilileri ile gelmeli. Teşekkürler.”
“Katıldığım bu workshop harika bir deneyimdi. İlişkime ve bana çok değer ve anlam kattı. Bu organizasyonu sağlayan herkese ve Reyhan hocaya çok teşekkür ederim.”
“Bu güzel eğitimin bir parçası olmak çok güzeldi. En kısa zamanda tekrarlanmasını, tekrar katılabilmeyi ve etrafımdaki çiftlere de kesinlikle tavsiye edebileceğimi söyleyebilirim.”

Randevu Al Hemen Ara
WhatsApp'tan bize yazın