fbpx
Doğuma Hazırlık ve Nefes Çalışmaları Kursu

Doğuma Hazırlık ve Nefes Çalışmaları Kursu

“Doğuma Hazırlık ve Nefes Çalışmaları” kursumuz 6-13-20-27 Şubat 2023 günleri 16:30-19:30 saatleri arasında 4 oturum şeklinde ve yüz yüze gerçekleştirilecektir.

Kursumuzda;

  • Nefes ve gevşeme teknikleri,
  • İmgeleme teknikleri,
  • Doğum fizyolojisi ile ilgili teorik bilgiler,
  • Doğumda aktif pozisyonlar,
  • Doğumda nefesle ıkınma,
  • Doğumda müdahaleler,
  • Anne-bebek dostu hastane kavramı

konu başlıkları ele alınacaktır.

Doğumu keşkelerden uzak tutabilmek, istenildiği gibi bir doğum yapmak ve mümkün olduğunca doğal bir şekilde doğmak/doğurmak hem anne hem de bebek için önemlidir. Doğumla ilgili, bir şekilde, hayatımıza yerleşen korkularımız ise bizi istemediğimiz bir doğuma yaklaştırmaktadır.

Bu eğitimde öğretilenler ışığında anne kendi bedenini daha çok tanıyıp, doğum sırasında hem kendine hem de bebeğine yardımcı olabilmektedir.

Doğuma hazırlık eğitimi 3 er saatlik 4 oturumdan oluşur. Bu oturumlar genelde hafta bir kere aynı gün aynı saatte gerçekleşir ve toplamda 4 haftada tamamlanmış olur.

Eğitim kendine ve bebeğine güvenen, doğumda iç sesini ve içgüdülerini dinleyebilen gebelerin doğumun coşkusunu yaşamasını amaçlar. Ailelerin doğumdaki kararlarda sorumluluk alabilecek kadar bilgi ve deneyime sahip olmasına rehberlik eder. Bu sayede ailelerin bilinçle yapacakları doğum tercihlerine ulaşabilmesini hedefler.

Eğitime her gebelik haftasındaki anneler rahatça katılabilirler. Eğitime çift katılım önerilir ancak sadece anne adayının katılımı da mümkündür. Unutmayınız ki bebek dünyaya bir anne ve babanın kararlarıyla gelir ve her ikisinin de hazır ve birbirine destekleyici tutum içinde olması bebek doğduktan sonra ailenin değişecek yapısını olumlu yönde etkiler.

Detaylı bilgi ve kayıt için 0507 566 30 96 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Randevu Al Hemen Ara
WhatsApp'tan bize yazın