fbpx

Sık Sorulan Sorular

Aşağıda merak edeceğinizi düşündüğümüz bazı soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Aşağıda yer almayan başka sorularınız varsa Sıkça Sorulan Soruların altında yer alan formu kullanarak bu soruları bize gönderebilirsiniz.

[vc_tta_accordion tab_id=”ujuv9jzaqc”]

Psikologlar/Aile Danışmanları, öncelikle bireyi veya aileyi çok iyi dinler. Danışanın hangi alanda hizmet almak için geldiğini, alacağı hizmetin çeşitlerini tespit eder. Toplanan bilgiler ışığında güzel bir raporlama yapılarak danışana süreci hakkında bol bilgilendirme yapılıp farkındalıklar kazandırılır.

Psikoloji biliminin perspektifinde danışanlara yol haritası çıkarılır ve uygun yöntem/teknikler kullanılarak süreçleri hakkında belirlenen periyotlarda danışmanlık hizmeti almaya başlamış olurlar.

Bireyin kendisinde veya ailesinde rutin hayatını sürdürmede zorluk yaşatan nedenleri hissettiğinde bir uzmandan destek almalıdır.

Merkezimizde çocuk, ergen, yetişkin, aile, çift ve kurumlara ihtiyaçları doğrultusunda hizmet verilmektedir.

Bebeklik döneminde yaşanılan psikolojik sıkıntılar (bağlanma, parmak emme, tuvalet eğitimi, meme dönemi, uyku ve beslenme, ilişki kuramama, ifade edememe, ebeveyn ilişkisi vs.) ileriki yetişkinlik hayatını doğrudan etkileyeceği için erkenden alacağı her türlü psikolojik destek bebeğin gelişimine doğrudan katkı sağlayacaktır.

Randevu saatinize 10 dakika önce gelmeniz her zaman sizin yararınıza olacaktır. İlk seansınıza alınmadan önce bazı önemli bilgilerinizi yazacağınız formu dolduracağınız için erken gelmenizde fayda olacaktır. Seansınıza zamanında alınır, belirlenen sürede de seansınız sonlandırılır.

Kurumdan kaynaklı bir gecikme yaşanırsa seans hizmetinizi tam süresi dolacak şekilde almış olur, bir mağduriyet yaşamazsınız. Sizden kaynaklı seansınızda bir gecikme yaşanırsa, randevu sistemi ile çalışıldığından ve bir sonraki danışanı bekletmemek adına yine tam saatinde seansınız sonlandırılır. Seansınızın sonuna ek bir süre eklenmez.

Psikologlar/Aile Danışmanları pozitif bilimin ışığında sürecinizi değerlendirdikleri, profesyonel bir ilişkide kaldıkları ve uygulayacakları teknikler konusunda da uzman oldukları için yaşadığınız bir sorunu ilgili uzmanla paylaşmanız sorunu daha hızlı ve etkili çözecektir.

Yakın çevrenizden duyduğunuz şeyler tavsiye veya teselli şeklinde olup hiçbir bilimsel geçerliliği olmayacağından bir uzmanla iletişime geçmeniz süreciniz için daha sağlıklı olacaktır.

Danışmanlık sürecinde hiçbir uzman bir yakınına psikolojik bir destek vermemeli, bildikleri teknikleri uygulamamalıdır. Bir uzman alanına ne kadar hâkim olursa olsun etik kurallar ışığında davranmalı ve yakınını başka bir ilgili uzmana yönlendirerek süreci hakkında destek sağlamalıdır.

Danışan gizliliği açısından seanslarda konuşulan her özel bilgi uzman ve danışan arasında kalır. Güvene dayalı bir süreç olduğu için anlatılanlar, alınan notlar hiçbir şekilde danışanın izni olmadan bir başkasıyla paylaşılamaz.

Yetişkin, ergen, çift danışmanlık alanlarında online hizmet vermekteyiz. Çocuk danışmanlık hizmetinde çocukların merkezimize gelmesini tercih ederiz.

Çocuk merkezli aile danışmanlıklarında ebeveynlerin her ikisinin de sürece dahil edilmesi çocuğun kuruma geliş nedenlerinde hızlı yol kat etmesine yarar sağlayacaktır. Ebeveynlerden birinin olmaması süreci yavaşlatacağı gibi danışmanlık sürecinin devamını da engelleyebilir. Çocuk-ebeveyn-danışmanlık üçlü sac ayağının sağlam olabilmesi için iletişimin kopuk olmaması gerekmektedir.

Aile bireyleri ya da çiftler arasında bireylerin birbirlerini anlamadıklarını düşündükleri durumlarda, çocukların gelişim süreçleriyle ilgili konularda yetemediklerini hissettiklerinde, ebeveyn ilişkilerinde tarafların birbirlerini sağlıklı bir şekilde dinlemediği, eşlerden birinin anlaşılmadığını hissettiği vb. durumlarda danışmanlık hizmeti alınmasında sağlıklı aile dinamikleri için yarar olacaktır.

[/vc_tta_accordion]
Randevu Al Hemen Ara
WhatsApp'tan bize yazın