Hakkımızda

Kurumumuz, alanında yetkin danışman/terapist kadrosuyla, ruh ve beden sağlığı bütün bireyler yetiştirmeyi hedefleyen, çocuk, ergen, yetişkin, aile, çift ve kurumlara 2014’ten beri danışmanlık hizmeti vermekte olup profesyonel bir kurum çizgisinde yoluna devam etmektedir.

Bütüncül bakış açısıyla olay ve süreçleri değerlendiren, bireylerin yaşam kalitesini yükselterek (iç görü, farkındalık) yaşam boyu eğitim, gelişim ve dönüşüm sağlayan, kurumların ve bireylerin büyüme yolculuğuna profesyonel bir çizgide eşlik eden Psikolaj ekibi, etik ilkelere bağlı, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden, uluslararası standartlarda eğitim ve organizasyonlar düzenleyen, güvenilir, sektöründe öncü bir kurumdur.

PSİKOLAJ’IN DOĞUM GÜNÜNE İTHAFEN…

“Psiko” ve “kolaj” kelimelerinin bir araya gelmesi ile oluşan “PSİKOLAJ”ın doğum öyküsünü ve anlamını sizlerle paylaşmak istiyoruz:

Ruh anlamına gelen “psuke” aynı zamanda eski Yunancada kelebek anlamını taşır. “kolaj” ise farklı parçaları, teknikleri birleştirerek ortaya çıkan bir resim sanatıdır. Psikolaj Danışmanlık’ın kurucusu Uzman Klinik Psikolog Pınar Şener Yıldırım ve ekibi farklı terapi ekollerini, insanı bütüncül olarak anlama sürecinde birleştirici bir yaklaşımla ele almaktadır.

Bu bağlamda PSİKOLAJ “Ruhu Birleştirme Sanatı” anlamını taşır.

Aynı zamanda sembollerin gücüne ve anlamına terapilerde özel olarak yer veren Psikolaj Ekibi için “dönüşümü” simgeleyen kelebeğin de özel bir yeri vardır.

Bir tırtılın muhteşem bir kelebeğe dönüşümü terapinin evrelerini harika özetler. Kelebeğin bu yolculuğu özgürleşme ve dönüşüm yolculuğundaki insanın, kendi içine doğru kanatlandığını çok güzel anlatır.

Bu düşünceler ışığında Psikolaj kelimesindeki “K” harfi kelebek resmiyle simgeleşerek hem logomuz hem de Psikolaj kelimesi bütüncül bir anlam kazanmış̧ oldu.

“Bir Kelebek Kanat Çırpar ve Bütün Dünya Değişir…”

“Her İnsanın Gerçek Sabahı, İçinde Doğan Güneşle Başlar…”

Büyümeye, dönüşüme niyet etmiş̧ ya da hazır olan herkesin yoluna eşlik etme umuduyla…

Psikolaj Ekibi

Pınar ŞENER YILDIRIM
UZMAN KLİNİK PSİKOLOG, AİLE DANIŞMANI, EMDR TERAPİSTİ

Pınar ŞENER YILDIRIM

Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünden 2007 yılında mezun oldu. 2010 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Anabilim dalında, “Çocukluk Döneminde Algılanan Ebeveyn Kabul- Reddi ile Yetişkinlerin Yakın İlişkilerindeki Eş/sevgili Kabul- Reddi’ nin Karşılaştırılması” konulu tezi ile yüksek lisans eğitimini tamamlayarak uzmanlığını aldı.

Detaylar

Cangül TOKMAKTEPE
UZMAN KLİNİK PSİKOLOG, AİLE DANIŞMANI, EMDR TERAPİSTİ

Cangül TOKMAKTEPE

Klinik Psikolog Cangül Tokmaktepe, lisans eğitimini 2013 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamladı. Okan Üniversitesi Travma Odaklı Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’ndan “Alkolik Ebeveynle Büyümüş Yetişkinler” konulu projesi ile mezun oldu.

Detaylar

Gökçehan AKOĞUZ
UZMAN KLİNİK PSİKOLOG, AİLE DANIŞMANI, EMDR TERAPİSTİ

Gökçehan AKOĞUZ

Gökçehan Akoğuz, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Yüksek Lisans eğitimine Adnan Menderes Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı olan Klinik Psikoloji Bölümü’nde devam etti.

Detaylar

Ecem KARATAŞ
UZMAN KLİNİK PSİKOLOG, AİLE DANIŞMANI, EMDR TERAPİSTİ

Ecem KARATAŞ

Ecem Karataş lisans eğitimini Maltepe Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) Bölümünde tamamladı. Lisans eğitimi esnasında birçok kurumda ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi olmak üzere, çocuk ve yetişkin alanlarında stajyer psikolog olarak çalıştı.

Detaylar

Işık Dilayla ELGİN
UZMAN KLİNİK PSİKOLOG

Işık Dilayla ELGİN

Uzman Klinik Psikolog Işık Dilayla Elgin 2016 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi süresince psikolojinin farklı alanlarını keşfetmek adına; İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi, Ekip Norma Razon Danışmanlık Merkezi, Sabancı Holding gibi çeşitli kurumlarda stajlar yapmıştır.

Detaylar

Biraz Daha Yakından Tanımak İster misiniz?

Psikolaj’ı daha yakından tanımak; 
kliniğimizi görmek ve bir kahve içmek için sizleri
kurumumuza davet ediyoruz. 

Psikolaj tarafından gönderilen duyuru ve bültenlere abone olun!

Randevu Al Hemen Ara