fbpx
Duygusal Yeme Farkındalık Atölyesi

Duygusal Yeme Farkındalık Atölyesi

Değerli Psikolaj Ailesi,

Sürekli diyet yapıyor ve kilo veremiyor musunuz? Ya da verdiğiniz kiloları çok kısa sürede geri mi alıyorsunuz?

Peki ya bunun altında duygusal nedenler varsa? Yemekle ilişkinizi düzenlemek, duygularınız arasındaki ilişkiyi fark etmek, daha sağlıklı bir beden ve zihin yolculuğunu deneyimlemek için sizleri atölyemize davet ediyoruz.

Mindfull yeme, sezgisel yeme ve duygusal yeme kavramlarını öğrenirken, alışkanlıklarımızı fark etmek bilinçdışımızın bedenimize verdiği mesajları anlayarak değiştirmek bedenimizin ihtiyacı olan sağlığa kavuşmak için sizlerle çalışmalar yapıyor olacağız.

Sağlıklı olmayan yeme alışkanlıkları çoğu zaman kişinin farkında olmadan içinde bulunduğu bir durumdur. Hepimizin hayatında diyet bazı zamanlar eşlik eder, bazılarımız başarılı olur bazılarımız bir türlü istediği sonuca ulaşamaz, bazılarımız da ulaşıp hedeflediği yerde uzun süre kalamaz. Bu yüzden her şeyden önce kendinizi tanımanıza ve hikayenizi anlamanıza eşlik ediyoruz.

Şu anda neye ihtiyacınız olduğunu bilmiyor olabilirsiniz, ancak muhtemelen yiyecek ve yemekle olan ilişkinizde bir şeylerin yolunda gitmediğini biliyorsunuzdur. Bu, başlangıç için güzel bir yer.
Yeme bozuklukları dışarıdan kafa karıştırıcı görünebilir, ancak bunların altında yatan bazen sadece yemek ihtiyacı değildir. Bazen de duygularımızla yeriz, bazen bedene yanlış mesajlar göndeririz, bazen öfkemizi yer bazen de boşluğumuzu doldururuz.

Bu bağlamda sizler için 5 oturumdan oluşan bir atölye hazırladık.

1) YEME DAVRANIŞINI FARKETMEK VE ANLAMAK
2) BEDEN ALGISI
3) İLİŞKİLER ve YEME ALIŞKANLIĞI
4) YEME BOZUKLUKLARINDA BAŞA ÇIKMA YÖNTEMLERİ (DİYETİSYEN EŞLİĞİNDE)
5) MİNDFULLNES VE YEME ALIŞKANLIKLARIYLA BAŞA ÇIKMA – SEZGİSEL YEME

Detaylı bilgi için 0532 159 74 39 numaralı telefondan ya da sosyal medya hesaplarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Atölyemize katılım için aşağıdaki formu doldurarak kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 

Randevu Al Hemen Ara
WhatsApp'tan bize yazın