fbpx

Ayşenur ÜNAL

Ayşenur ÜNAL

Klinik Psikolog

Klinik Psikolog Ayşenur Ünal, lisans öğrenimini Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünde tamamladıktan sonra Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Tekirdağ Devlet Hastanesi’nin psikoloji departmanında gönüllü olarak çalışmalar yapmıştır. Lisans öğreniminden sonra bir yıl boyunca çeşitli kurumlarda klinik stajını tamamlayarak alanında deneyim kazanmıştır.

Yüksek Lisans öğrenimini İstanbul Kent Üniversitesi’nde tamamlayarak, “Obsesif Kompulsif Bozukluğun Tedavisinde Bilişsel Davranışçı Grup Terapisi ile Kabul ve Adanmışlık Terapisinin Etkinliğinin İncelenmesi: Sistematik Bir Derleme” projesi ile uzmanlığını almıştır.

Yüksek Lisans öğrenimi sürecinde, PSİKO-DER Derneği tarafından düzenlenen, Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ve Süresi Sınırlı Dinamik Terapi Eğitimini alarak, yetişkinlerle çalışmaya başlamıştır.

Türkiye’de Deneyimsel Oyun Terapisinin öncülerinden olan Nilüfer Devecigil’in eğitmen olduğu, Deneyimsel Oyun Terapisi (DOT) eğitimini tamamlamıştır. Eğitim süresince gruplar halinde deneyimsel çalışmalar yapılmıştır. Eğitim sonunda yapılan sınavı başarı ile tamamlayarak Deneyimsel Oyun Terapisi uygulamaya başlamıştır.

EMDR Avrupa onaylı EMDR Eğitmeni Asena Yurtsever tarafından düzenlenen EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) 1. Düzey eğitim ve süpervizyon sürecini tamamlayarak aktif olarak uygulamaktadır.

Hedy Schleifer’ın geliştirdiği, Reyhana Seedat’ın eğitimini verdiği “İlişki Odaklı Çift Terapisi” (İOÇT – ECCT) eğitiminin 1.modülünü tamamlamıştır. Reyhana Seedat ile süpervizyon süreci devam etmektedir.

Dr. Alp Karaosmanoğlu tarafından düzenlenen Uluslararası Şema Terapi Eğitimi’ni (ISST Onaylı) tamamlayarak, seanslarında Şema Terapi ekolünü uygulamaya başlamıştır.

İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen CAS Testi (Cognitive Assesment System) eğitim ve süpervizyon sürecini tamamlayarak aktif olarak uygulamaktadır.

İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen, Tamer Ergin’in eğitmen olduğu YBT-PASS (Yapboz Tekniği-Planning, Attention, Simultaneous, Successive) eğitimini tamamlayarak, çocuklarla aktif olarak “Bilişsel Müdahale Programı” ile çalışmaktadır.

Sınavlara yönelik bir performans geliştirme programı olan PERGEL programını Dr. Olcay Güner’den alarak sınav öğrencileriyle çalışmalarını sürdürmektedir.

Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği’nin ve Doç. Dr. Vahdet Görmez tarafından yürütülen 80 saatlik Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimine katılmıştır.

Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) eğitimini tamamlayarak, uygulama yetkisini almıştır.

Psikolaj Danışmanlık bünyesinde çocuk, ergen, yetişkin, çift ve aile alanlarında klinik çalışmalarını yürütmekte olup Psikolaj Danışmanlığın kurucusu Uzman Klinik Psikolog Pınar Şener YILDIRIM tarafından da süpervizyon almaya devam etmektedir.

KATILDIĞI EĞİTİMLER

 • EMDR 1. Düzey Eğitimi (Ay Enstitüsü, Asena Yurtsever)
 • Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi (Psikoloji İstanbul, Nilüfer Devecigil)
 • Şema Terapi Eğitimi- ISST Onaylı (Psikiyatrist Dr. Alp Karaosmanoğlu)
 • İlişki Odaklı Çift Terapisi Eğitimi- ECCT 1.Modül (Reyhana Seedat)
 • Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi (Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği, Doç. Dr. Vahdet Görmez)
 • Cognitive Assesment System- CAS (İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Tamer Ergin)
 • YBT-PASS, Bilişsel Müdahale Programı (İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Tamer Ergin)
 • PERGEL- Performans Geliştirme Programı (Dr. Olcay Güner)
 • Çocuk ve Ergen Psikoterapisine Giriş Eğitimi (İpek Kerestecioğlu & İrem Polat)
 • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (PSİKO-DER)
 • Süresi Sınırlı Psikodinamik Terapi Eğitimi (PSİKO-DER)
 • Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Eğitimi (MMPI) – (PSİKO-DER)
Randevu Al Hemen Ara
WhatsApp'tan bize yazın