Sosyal Beceri Grupları

Sosyal Beceri Geliştirme Grupları

Psikodrama uygulamaları temel alınarak çocuklara sosyal becerilerin kazandırılması hedeflenir. Çocuklar yapılan grup çalışmalarında yardımlaşma, paylaşma, gruba uyum sağlama, topluluk önünde kendini ifade etme, duygularını tanıma, empati kurma, anlayışlı ve sabırlı olma gibi pozitif sosyal davranışları uygulamalı şekilde öğrenerek sosyal becerilerini geliştirirler.

Sorun Çözme Becerilerini Geliştirme Grupları

Sorun çözme becerilerini geliştirmeye yönelik yapılan grup çalışmalarında psikodrama, sanat çalışmaları ve çözüm odaklı grup danışmanlığı teknikleri kullanılarak çeşitli uygulamalar yapılır. Stratejik düşünme becerileri ile ilgili grup etkinlikleri gerçekleştirilir. Çocuklar, bir problem ile karşılaşıldığında çözümü için en uygun seçeneği nasıl belirleyeceklerini, plan yapmayı ve planı harekete geçirme aşamalarını yapılan sembolik etkinliklerle deneyimleyerek öğrenirler.

Kaygı Grupları

Sanat temelli etkinlikler yoluyla çocukların kaygılarından ve korkularından arınmalarına yardımcı olunur.

Psikodrama Grupları

Psikodrama, çocuklar için oldukça özel bir tekniktir. Çocuklara yaşam becerilerinin kazandırılması amaçlanır. Psikodrama gruplarında güven ilişkisi temel alınarak role-playing, yaratıcı drama gibi tekniklerle duygu ve deneyim paylaşımında bulunulur.

Dürtü ve Öfke Kontrolü Grupları

Dürtü ve öfke kontrolü gruplarında çocuklar yaşadıkları olumsuz duygularla başa çıkma yöntemlerini öğrenirler.

Randevu Al Hemen Ara