fbpx

Yetişkin Danışmanlık Alanları

Birçok birey, günlük yaşamın yoğunluğundan, yaşadıkları, kendisi, duygu ve düşünceleri üzerinde düşünme fırsatı bulamayabilir. Bu bağlamda, bireyler, hayatın farklı dönemlerinde karşılaştıkları farklı sorunlarla başa çıkmada zorluk yaşayabilirler.

Psikolojik danışmanlığın amacı

Psikolojik danışmanlığın amacı, bireyin ihtiyaçlarına yönelik kendisi ile ilgili farkındalık sağlamak, yaşadığı sorunlarla baş etme becerilerini güçlendirmesine, kendisini tanıyıp geliştirmesine, kendisi ve çevresiyle bir uyum içerisinde yaşamasına hizmet etmektir. Yapılan seanslarda, bireyin ne gibi bir sorun yaşadığı, sorunun içsel ve dışsal kaynakları, bireyin ihtiyaçları, beklentileri ve ne gibi değişimler hedeflediği saptanır. Böylece yaşanan sorunun çözümlenmesi amacıyla, sürecin devamı belirlenip üzerinde çalışmaya başlanır.

Psikolojik destek kaliteli yaşam için gerekli

Psikolojik destek sadece acil durumlarda değil, hem önleyici olarak hem de daha kaliteli bir yaşam için gereklidir. Bireyler; ruhsal çökkünlük hali, kaygı sorunları, fobiler, travmalar, kayıp veya yas süreci, öfke kontrol sorunları, iletişim sorunları gibi sıkıntı duydukları her konuda uzman yardımı alabilirler.

Randevu Al Hemen Ara
WhatsApp'tan bize yazın