fbpx
Arkadaşlıklarımı Nasıl Geliştirebilirim?

Arkadaşlıklarımı Nasıl Geliştirebilirim?

Bir arkadaşlık kurmak veya sürdürmek istiyorsanız, şu noktaları göz önünde bulundurabilirsiniz:

  1. Belirli olun. Arkadaş olma potansiyeline sahip biriyle kısaca sohbet ediyorsanız, daha fazla bilgi edinmek için yüz yüze görüşmek için belirli bir zaman önerin. “Bir ara tekrar konuşalım” şeklinde ucunu açık bırakmaktan kaçının. Özellikle ne istediğinizi sormak, arkadaş olma olasılığınızı artırır.
  2. Görüşmeleri düzenli olarak planlayın. Her ziyaretin sonunda, bir sonrakini planlayın. Daha da iyisi, tekrar eden bir zaman ve gün planlayın.
  3. Eleştiriyi kişisel algılamayın. Eleştiri doğruysa, iyileştirme yoludur. Eleştiri, birinin öznel görüşünden oluşur. Bir kişi olarak sizi küçültme gücü yoktur. Eleştiriyi kişisel olarak almak yardımcı olmaz.
  4. Mizah duygunuzu koruyun. Mizah, ilişkiler için bir tutkal görevi görür. Arkadaş olacağınız kişiyle mizah yoluyla iletişimi arttırabilirsiniz.
  5. Arkadaşınızı koşulsuz kabul edin. Diğerinin koşulsuz kabulü, tatmin edici bir ilişkinin bel kemiğini oluşturur.

Arkadaşlarınız hatalar yapabilir. Kızgınlık, öfke ve düşmanlık ilişkileri zehirler. Sizden farklı değerleri, hedefleri, kör noktaları ve mantıksızlıkları olabilir. Karşınızdaki kişiyi olduğu gibi kabul etmeniz, arkadaşlık ilişkisini güçlendirecektir.

Randevu Al Hemen Ara
WhatsApp'tan bize yazın