fbpx
Daha Mutlu Bir Aile Olmaya 4 Adım

Daha Mutlu Bir Aile Olmaya 4 Adım

Toplumda çoğu aile bireyi zor aile ilişkilerinden kaynaklanan sorunlarla uğraştığını söylüyor.

Kardeşler arası anlaşmazlık, kimlik geliştirmeye çalışan evdeki ergen birey, tahammülde sorun yaşayan ebeveynler gibi ilişkilerde pek çok zorlayıcı kimliğe bürünebiliyoruz. Bu kimlikleri değiştirmek ve geliştirmeye çalışmak bizim elimizde.

Aile bağları güçlüdür ve hepimiz ailelerimizle iyi geçinmek isteriz. Aile içerisinde incinmiş ve hayal kırıklığına uğramış hissediyor olabiliriz. Çoğumuzun aile çevresinde yaptığı yaygın hatalar vardır.

Bazı basit değişiklikler, en yakınınızdaki ve en yakınınızla ilişki kurmayı daha kolay hale getirebilir.

1. Başkalarını değiştirmeye çalışmayın. Başkalarını değiştirmeye çalışmanın zor olduğunu kabul etmenin en güçlü yanı, kendinizi değiştirmek zorunda olduğunuzun ve muazzam gücünüzü yeniden keşfetmenizin mucizesidir. Kendi temsiliyetinizi unutmak, pasif ya da kurban gibi olmak kolaydır, ancak başkalarıyla doğru ilişki kurduğunuzda size gelecek güçlenmeyi keşfedeceksiniz.

2. Başkalarının duygularını yanlış yorumlayıp üzerinize alınmayın. Kendi duygu durumunuzu farkında olmanız ile birlikte diğer insanların duygularını sağlıklı bir şekilde hissetme olasılığınız artar.

3. Döngüden çıkmayı deneyin. Bir ilişkide belirli bir süre sonra hep aynı sorunlarla karşılaştığınızı görmeye başlarsınız bu da sizi çıkmazda gibi hissettirir. Döngüyü kırmak için ilişkide hatalarınızı fark etmeniz gerekmektedir.

4. Aile büyükleri için en önemli öneriyi verecek olursak, bir anda ebeveyn olmadığını ve tüm bu aşamaları sizin de yaşadığını düşünerek çocuklarınızı anlamaya ve kabul etmeye özen gösterin.

Randevu Al Hemen Ara
WhatsApp'tan bize yazın