fbpx
Eş İlişkisinde Sağlıklı Sınırlar Belirlemek

Eş İlişkisinde Sağlıklı Sınırlar Belirlemek

Tüm sağlıklı ilişkilerin sağlıklı sınırları vardır. Sınırlar kısıtlayıcı veya sınırlayıcı değildir. Partnerinizin ihtiyaçlarını ve değerlerini onurlandırırken, ihtiyaçlarınızı ve değerlerinizi ifade etme özgürlüğü sağlarlar.

Sağlıklı sınırlar belirlemek, ilişkinizi değiştirebilir ve kendi öz saygınızı yükseltebilir. Sınırlar her birey için benzersizdir. Bir dizi konuyu kapsar ve küçük veya büyük olabilirler.

Eşinizle Sınırları Belirlemenin ve Saygı Duymanın 4 Yolu

Eşler arasında sınırları belirlemenin ve birbirlerine saygı duymanın 4 pratik yolu şunlardır:

Açık İletişim kullanın

İlişkinizde ve yaşamınızda sizin için neyin önemli olduğunu belirlemek için birbirinize zaman ayırın. Değerlerinizi tartışmak, ihtiyaçlarınızı ifade etmek ve bu ihtiyaçları destekleyecek sınırlar üzerinde anlaşmak için partnerinizle zaman oluşturun. Bunların ikinizin de saygı duymaya ve onurlandırmaya hazır olduğunuz sınırlar olduğundan emin olun.

Sınırlara uyun

Sınırlara uyulmaması durumunda sonuçların ne olacağı konusunda net olmaktır. Örneğin, siz ve eşiniz çatışma sırasında sesinizi yükseltmeyeceğiniz konusunda hemfikirseniz, kavga sırasında bağırmanın bir sonucu, tartışmayı duraklatmak ve tek başına 30 dakikalık bir yürüyüş yapmak olabilir.

Sorumluluk alın

Unutmayın; yaptığınız ve söylediğiniz her şeyin doğal bir sonucu vardır, olumlu ya da olumsuz olabilir. Bunu fark edin.

Profesyonel Yardım İsteyin

Sınırları belirlemek zordur. Bu konuda bir uzmana danışmak ilişki konusunda sizlere destek olacaktır.

Randevu Al Hemen Ara
WhatsApp'tan bize yazın