fbpx
Evlilik danışmanlığının eşlere kazandırdığı beceriler

Evlilik danışmanlığının eşlere kazandırdığı beceriler

Evlilik danışmanlığına, çiftler ilişkileri ile alakalı çözemedikleri problemler için başvururlar. Fakat evlilik danışmanlığı almak sadece problem çözümünü öğretmekle ve bu problemleri çözmekle kalmaz, ilişkinin dinamikleri geliştirmek için birçok konuda çiftlere fayda sağlar.

Öncelikle sevgi dili kullanımı alışkanlığını da çiftlere kazandırır. Yalnızca sorunları çözebilmek için değil, aynı zamanda kişinin sevgi dilini öğrenmesi, sevgiyi gösterme davranışlarını geliştirmesi ve sevgi duygusunu kavrayabilmesi için de fayda sağlar.

Evlilik danışmanlığı almak çiftlerin olaylara karşı bakış açısını da düzenler. Bu süreçte kişi, eşinin dünyasını, onun sahip olduğu değerleri ve dünyaya karşı bakış açısını anlama ve buna göre hareket etme becerisini geliştirir.

Ve en önemli detaylardan biri olan; sorunlara uzlaşmacı şekilde yaklaşma becerisini de çiftlere kazandırır. İlişkideki pürüzleri çözmek amacıyla, kişiye eşi ile çatıştığı noktaların ana sebeplerini bulma ve bu noktalara uzlaşmacı bir tutumla yaklaşarak, pürüzü ortadan kaldırma becerisi sağlamayı ve böylelikle ilişkiyi iyileştirmeyi hedef alır.

Randevu Al Hemen Ara
WhatsApp'tan bize yazın