fbpx
Fark Et!

Fark Et!

Farkındalık, hayata daha derin, daha değer vererek, daha güvenli ve daha kabul edilebilir bir şekilde dokunmanın enerjisidir.

Bazı düşünceler, anlar, anılar kendimizi yansıtmamızı engeller ve kendi içimize döneriz. Beynimizde her an her sayfada bir anı olacak şekilde küçük parçalara bölünür. Eğer bunları yaşanmış olarak kabul edemezsek geleceğe bakışımızı etkileyebilir.

Birkaç dakikalık bir farkındalık egzersizi ile beynimizdeki anı sayfalarını yönetip yeni bir güne daha huzurlu uyanabiliriz. Nasıl mı?

  1. Bir sandalyeye veya yerdeki bir minderin üzerine rahatça oturun. Rahat oturduğunuzdan emin olun.
  2. Avuç içlerinizi uyluklarınızın üzerine yukarı bakacak şekilde yerleştirin.
  3. Gözlerinizi kapatın ve derin bir nefes alın ve nefes verirken düşüncelerinizi gözlemleyin ve onların gökyüzündeki bulutlar gibi etrafınızı çevirmesine izin vermeye çalışın. Birkaç dakika sessizce oturun.
  4. Hem zihni hem de bedeni rahatlatmak için nefesinize odaklanın.
  5. Kendinizi hazır hissettiğinizde, sizi üzen bir şeyi aklınıza getirin. Belki de sevilen birinin kaybıdır. Belki tanıdığınız biriyle bir çatışmadır. Her ne ise, duyguların gelmesine izin verin.
  6. Kişiyi veya durumu çevreleyen parlak iyileştirici bir ışık olduğunu hayal edin ve ışığı görselleştirip gelen anıyı çerçeveleyin.
  7. Her nefes alışınızda, kabullenerek nefes alın; Her nefes vermede rahatlığı hissedin.
Randevu Al Hemen Ara
WhatsApp'tan bize yazın