fbpx
İlişkide Güvensizliğin Üstesinden Nasıl Gelirim?

İlişkide Güvensizliğin Üstesinden Nasıl Gelirim?

Anksiyete ve güvensizlik romantik ilişkileri oldukça etkileyebilir. Partnerinizle gerçek duygusal yakınlığı zayıflatma veya tamamen engelleme gücüne sahiptir. Kendinizle ve partnerinizle rahat edemezseniz, o zaman kendiniz olmak zorlaşır.

İşte bu kalıptan çıkmanın ve duygusal olarak güvenli bir bağlılığa giden yolu bulmanın üç yolu:

Bağlanma Ritüelleri Oluşturun

İlişkilerdeki çatışma, kıskançlık ve kaygının etkisiyle mücadele etmenin, yalnızca birlikte daha fazla olumlu deneyimler yaşamaktan daha iyi bir yolu olmayabilir. Zor zamanlara sahip olsanız bile, bu deneyimlerle partnerinizle bağlantıda kalabilirsiniz. Partnerinize yakın ve bağlı hissetmenize yardımcı olacak günlük ritüeller geliştirmeye başlayın. İyi örnekler arasında düzenli fiziksel dokunuş, hatta sarılma ve el tutma, egzersiz ve yemek pişirmek, aynı kitabı okumak ve tartışmak, konserlere gitmek, seyahat etmek olabilir.

Düşünce Döngüsünü Fark edin

“Neden aramadı? Muhtemelen başka biriyle birliktedir,” “Artık benimle olmak istemiyor,” “Ya benden ondan hoşlandığım kadar hoşlanmıyorsa”. . . Endişeli düşüncelerin ve fizyolojik uyarılmanın saldırganlığını kontrol altına almak için kendinize günlük bir alışkanlık geliştirmeniz çok önemlidir. Bunu yapmanın temel ve son derece etkili bir yolu, her gün 10 dakika meditasyon yapmaktır. Tüm bunlar, sessizce oturmak, telefonunuzda 10 dakikalığına bir zamanlayıcı ayarlamak ve nefes alıp vermek olabilir. Düşünceleriniz arttığında, dikkatinizi nazikçe nefes alma hissine veya her nefeste yükselip alçalan göğsünüze yeniden yönlendirin.

Benlik Saygısını Artırın

Partnerinize ne olursa olsun mutlu bir hayat sürebilirsiniz. Bu amaçla, hayatınızı partnerinizden – kariyer / okul hedefleriniz, arkadaşlıklarınız, olumlu aktiviteleriniz ve deneyimlerinizden ayrı olarak inşa etmeye çalışın.

Randevu Al Hemen Ara
WhatsApp'tan bize yazın