fbpx

Banu TOPAL

Banu Topal

İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Lisans bölümünü tamamladı. Aynı üniversitede Genel Psikoloji Yüksel Lisans ve Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programlarını teorik ve süpervizyon eğitimlerini tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog unvanı almaya hak kazandı.

İstanbul Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını ‘Travma Sonrası Stres Bozukluğu Bağlamında; Çocukluk Çağı Travmatik Yaşantıları ve Uzamış Yas Arasındaki İlişkinin İncelenmesi’ni konu alan araştırması ile tamamladı.

Yüksek Lisans eğitimi süresince Dr. Öğr. Üyesi (ISST’den onaylı Şema Terapist) Tubanur Bayram Kuzgun’dan Bilişsel Davranışçı Terapiler ve Şema Terapi ekollerinden, Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Öğr. Üyesi (CIIP) Muzaffer Şahin’den eklektik yaklaşımlı süpervizyonlarını tamamladı.

Ülkemizde 6 Şubatta meydana gelen deprem sonrası Arel Üniversitesi Psikoloji Anabilim Başkanı Muzaffer Şahin’in oluşturduğu Travma Odaklı İlk Yardım ve Psikoterapi eğitimlerine gönüllülük esasına dayalı olarak katıldı.

Sonrasında depremden etkilenen vatandaşlara gönüllü olarak psikoterapi desteğinde bulundu.

Davranış Bilimleri Enstitüsünde Emre Konuk & Asena Yurtsever  tarafından verilen “EMDR (Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme – Eye Movement Desensitization and Reprocessing)” I. Düzey ve 2. Düzey eğitimini tamamladı.

DATEM eğitimden Prof. Dr. Ebru ŞALCIOĞLU’NDAN Bilişsel ve Davranışçı Terapiler (BDT) kapsamında Panik Bozukluk, Agorafobi, Sosyal Kaygı, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Obsesif-Kompulsif Bozukluk, Yaygın Kaygı Bozukluğu ve Depresyon modülleri eğitimlerini tamamladı.

1970’de başlayan ve bugüne kadar devam eden çift ilişkilerine yönelik araştırma sonuçlarına dayanan Gottman Çift Terapisi 1. Düzey eğitimini tamamladı. Gottman yöntemi kurucusu John Gottman ve eşi Julie Gottman’nın eğitmenliğini yaptığı ‘Travma ve Aldatma’ eğitimine katıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesinden MEB onaylı Aile Danışmanlığı eğitimini aldı.  Nevin Dölek’den Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimini aldı.

Türk Psikologlar Derneği ve EMDR Derneği üyesidir.

Evli ve 2 çocuk annesidir.

Psikolaj Danışmanlık bünyesinde ergen, yetişkin, çift ve aile alanlarında klinik çalışmalarını yürütmekte olup Psikolaj Danışmanlığın kurucusu Uzman Klinik Psikolog Pınar Şener YILDIRIM tarafından da süpervizyon almaya devam etmektedir.

Randevu Al Hemen Ara
WhatsApp'tan bize yazın