fbpx
Sağlıklı İlişkiyi Sürdürmenin Yolları

Sağlıklı İlişkiyi Sürdürmenin Yolları

Hepimizin özellikle bugünlerde bağlantıda kalmaya ihtiyacı var. Bu yüzden, ilişkileri en iyi koşullarda sürdürmek zor olsa da çevremizdekilerle sağlıklı bağlantılar kurmaya ve sürdürmeye çalışmalıyız.

İlişkileri sürdürmeyi daha yapılabilir hale getiren stratejiler mevcuttur.

Bir arkadaş, aile üyesi veya romantik bir partner de olsa, bu stratejiler iletişim kurmamızı ve duygusal olarak daha bağlı hissetmemizi sağlayabilir.

  • Başkalarına şefkat gösterin. Bu çok basit görünebilir, ancak başkalarına şefkat göstermek ilişkileri geliştirebilir ve derinleştirebilir. Bir süredir konuşmadığınız arkadaşlarınızı veya ailenizi arayın. Küçük nezaket eylemleri, başkalarına onları önemsediğimizi gösterir ve zor zamanlar geçirdiklerinde onları rahatlatabilir
  • Üzgün ​​olduğunuzda kendinize alan açın. Mücadele ederken, hayal kırıklığımızı çevremizdeki diğer kişilerden çıkarmak kolaydır. Ama ilişkilerimize zarar verebilir. Zor bir gün geçirdiğimizde, kötü bir haber aldığımızda veya genel olarak öfkeli hissettiğimizde, yapabileceğimiz en iyi şey kendimize alan açmak ve başkalarından anlayış istemektir. Nasıl hissettiğimizi düşünmek için zaman ayırmak, kontrolü yeniden kazandığımızı hissetme fırsatı verir.
  • İletişimi açık tutun. Sık sık, üzüldüğümüzde ya da başkaları bize kötü ya da adaletsiz davrandığında kendimizi kapatmak cazip gelir. Ancak değer verdiğimiz ilişkiler için endişelerimizi tartışmaya ve duygularımızı paylaşmaya devam etmek önemlidir. Aksi takdirde, insanlar nasıl hissettiğimizi bilemezler.

İyi sınırlar oluşturun ve koruyun. Başkalarından yeterince fiziksel veya duygusal destek almadığınızı düşünüyorsanız, onları bilgilendirmeniz önemlidir.

Daha da önemlisi, başkalarıyla olan sınırlarınızın ne olduğunu kendiniz belirlemektir.

Hiçbirimiz başkalarına sürekli açık olmamalıyız çünkü hepimizin kendimize bakmak için kendi zamanımıza ihtiyacı vardır.

Randevu Al Hemen Ara
WhatsApp'tan bize yazın